מה צריך לדעת לפני עיצוב דף נחיתה?

עיצוב דף נחיתה

כל בעל עסק יודע כי דף הנחיתה הוא הדף החשוב ביותר שמטרתו העיקרית היא כמובן להביא לידים. אך בפועל בכדי שדף נחיתה יוכל לעשות את העבודה שלו, הוא יהיה חייב להיות בנוי בצורה נכונה. אם דף הנחיתה לא יהיה בנוי בצורה נכונה, אתם לא תוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. עיצוב דף נחיתה זה השלב החשוב ביותר, כי על סמך העיצוב יהיה ניתן להתקדם אל כל שאר האלמנטים השונים שצריך לעשות בדף.

צריך לזכור כי העיצוב של הדף זה בעצם הרושם הראשוני שאותו הגולש מקבל. אם הרושם הראשוני של הגולש לא יהיה חיובי, אתם תאבדו לא מעט גולשים שלא יקראו מה יש לדף להציע. אם העיצוב של הדף יהיה ברמה גבוהה, אתם תוכלו לראות איך הגולשים נשארים בדף וגם מבצעים אתכם אינטראקציה. לא משנה איך תסתכלו על זה, העיצוב של האתר הוא האלמנט שיכול לעשות את ההבדל. לא מעט דפי נחיתה נפלו בגלל עיצוב כושל, ולא מעט דפי נחיתה אחרים הצליחו בגלל עיצוב מעניין.

הקפידו לבחור את הצבעים הנכונים

עיצוב דף נחיתה מתחיל קודם כל בבחירת הצבעים המנחים של הדף. תוכלו לבחור את הצבעים המנחים בהתאם ללוגו של העסק, או שמצד שני תוכלו ללכת על כיוון אחר לחלוטין. אך מה שחשוב לזכור הוא שהצבעים זה האלמנט הראשון שעשוי להשפיע על הגולש כאשר הוא נכנס לדף הנחיתה. לכן המטרה שלכם תהיה ליצור בגולשים תחושה שהדף מעניין אותם, וכי הם רוצים לקרוא מה עוד יש לכם להציע להם.

התאמת העיצוב של הדף לגולשים הרלוונטיים

אתם בוודאי יודעים אילו גולשים אמורים להיכנס אל אותו דף נחיתה, בכל זאת מדובר לרוב על הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. בעת עיצוב דף נחיתה, עליכם לוודא כי אתם חושבים איך הגולשים ירצו לראות את הדף. כי רק כאשר הגולשים יתחברו אל העיצוב של הדף, אתם תביאו אותם למצב שבו הם גם ישאירו לכם פרטים. אם הגולשים לא יתחברו לעיצוב של הדף, הם עלולים לעזוב אותו מוקדם מהצפוי.

עיצוב דף נחיתה לא צריך להיות מתחכם

בעוד עיצוב של אתר יכול להביא אתכם למצב שבו אתם תצטרכו להתחכם, בעת עיצוב של דף נחיתה אין צורך להתחכם יתר על המידה. הדף עצמו אמור להיות כמה שיותר פרקטי עבור הגולש, כי אם הוא לא יהיה פרקטי הגולשים פשוט יעזבו אותו. תנסו לגרום לכך שהדף יהיה הכי ברור שיש והכי ידידותי לגולש, זה בסוף מה שיביא את התוצאה הרצויה. 

שילוב יעיל של תמונות מעניינות

עיצוב דף נחיתה הוא מאתגר מכיוון שהעיצוב אמור להעביר את המסר של הדף כולו. לכן בתהליך של בניית דף נחיתה הקפידו על שילוב יעיל של תמונות בדף הנחיתה עצמו, כך יהיה ניתן להעביר את המסר הרצוי. תמצאו את המקומות שבהם יהיה ניתן לשלב את התמונות באופן יעיל, כך שכל מי שנכנס לדף יבין בדיוק במה הוא עוסק. אם התמונות לא ישולבו בצורה מספקת או בצורה נכונה, הדף לא יספק את הסחורה והוא לא יביא לתוצאות.

עיצוב דף נחיתה בהתאמה למובייל

רוב הגולשים שייכנסו לדף הנחיתה שלכם יעשו זאת דרך המובייל, ולכן כאשר מעצבים דף נחיתה צריך לזכור זאת. העיצוב לדסקטופ הוא חשוב, אך העיצוב למובייל אמור להיות מבחינתכם העיקר. כך שאתם צריכים להיות בטוחים כי הדף יהיה אידיאלי לשימוש במובייל, מבלי שהגולשים ירגישו כי הם הולכים לאיבוד. מדובר על התייחסות שאתם צריכים לתת עליה את הדעת עוד בשלב העיצוב הראשוני.

עיצוב דף נחיתה זוהי לא משימה קלה, והחשיבות של העיצוב כמו שכבר הבנתם היא גבוהה. לכן תוכלו לקבל השראה לעיצוב מדפי נחיתה אחרים, תוכלו לראות איך אנשי מקצוע בנו דפי נחיתה מצליחים. זוהי השראה מעולה שתוכלו ליישם אותה כאשר אתם מעצבים ומתכננים את דף הנחיתה האידיאלי עבור העסק האישי שלכם.

ברוב המקרים עיצוב של דפי נחיתה יהיה זול יותר מאשר עיצוב של אתר. הסיבה לכך היא שעיצוב של דפי נחיתה מצריך פחות שעות עבודה כי מדובר על דף אחד. אך אל תצפו לקבל הצעת מחיר מאוד נמוכה, בכל זאת תכנון של דף נחיתה יכול לקחת לא מעט זמן.

אין כאן קביעה חד משמעית, ואתם תוכלו לראות דפי נחיתה ארוכים וקצרים. האידיאל הוא שלא לעשות דף נחיתה ארוך מידיי, כי זה יצריך מהגולש לגלול יותר מידיי כלפי מטה. האינטרס שלכם אמור להיות להקל על הגולש עד כמה שאפשר בכדי שיוכל לבצע את האינטראקציה הרצויה עם האתר.

הצבעים הם מאוד אינדיבידואליים, ואמורים להתקשר עם המוצר או השירות שאותו אתם מספקים. מעצב מנוסה עם ידע עשיר בתחום יוכל לבחור את הצבעים הנכונים, אלה שגם יביאו לתמורה הרצויה. תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שונים או להשתמש בכלים שיסייעו לכם לבחור את הצבע הנכון. קחו בחשבון כי החשיבות של הצבע הנכון היא גבוהה בכדי שהגולש יישאר באתר.

שתפו את המאמר